Про ліцей ⇒ Новини

Вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України

«Часи Володимира Святого, або Великого були кульмінаційною точкою процесу будівництва, завершення, так би мовити, механічної еволюції процесу створення стародавньої Руської, Київської держави»
М. Грушевський

Нинішнього року минає 1000 років з часу Успіння великого київського князя Володимира Святославича. Він відійшов у вічність 15 липня 1015 р. у день пам’яті святих мучеників Кирика й Улити. Хреститель Русі київський князь Володимир Святославич є знаковим символом для всієї східнослов’янської цивілізації. Адже серед подій і явищ, що визначали плин вітчизняної історії, либонь, не буде перебільшенням назвати найголовнішим Володимирове хрещення. Запровадження християнства у Київській державі князем Володимиром на схилку Х століття стало переломною віхою історії Русі-України, поворотним пунктом її всього подальшого історичного розвитку. Християнізація Київської Русі подолала політичну та культурну ізольованість країни й призвела до визнання за нею самостійного місця у символічній сім’ї християнських народів тогочасного європейського світу.

Вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України

Постать київського князя Володимира Святославича, цього, мовлячи словами Михайла Грушевського, Лицаря Духу, не потребує особливої презентації. Якщо княгиня Ольга в історичній пам’яті східного слов’янства залишилась «матір’ю князів руських», то Володимир Святославич став «батьком Русі»(1).

Князь Володимир (християнське ім’я Василь) Святославович (рік народження невідомий – 15 липня 1015 р.) – визначний український державний діяч. За своїм походженням був молодшим (позашлюбним) сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші, доньки древлянського князя Мала, а також онуком київської княгині Ольги.

Перед тим, як вирушити походом до Болгарії у 969 році князь Святослав Ігоревич вирішив «посадити» своїх синів для правління в різних землях своєї держави – Русі. Старший син Ярополк посів престол у Києві, середній син Олег – в Овручі, а молодший Володимир посів престол у місті Новгороді. Але, оскільки Володимир був ще занадто молодим, Святослав призначив йому на допомогу свого вірного воєводу та дядька Володимира Добриню.

Після смерті Святослава (972 р.) між його синами почалися сварки, розбрат та запекла боротьба за владу. Братовбивча війна тривала кілька років, аж до поки Володимиру не вдалося отримати перемогу над братами та вокняжитися в Києві. Ставши близько 980 р. єдиновладним правителем величезної Давньоруської держави, Володимир розпочав реформи, метою яких було об’єднання всіх земель, укріплення центральної влади та зростання могутності країни.

Продовжуючи політику попередніх київських князів, збираючи навколо Києва слов'янські землі, Володимир своїми військовими походами 981-993 рр. завершив тривалий процес формування території Давньої Русі. Князь приєднав до складу держави союзи східнослов’янських племен і племенні княжіння хорватів і дулібів (981 р.), в’ятичів (982 р.), радимичів (984 р.) та інших. Таким чином територія держави Володимира в цей час охоплювала вже близько 800 тис. кв. км і тягнулася на північ до Чудського, Ладозького й Онезького озер; на півдні – до басейнів річок Дону, Росі, Сули і Південного Бугу; на сході – до межиріччя річок Оки та Волги і на заході – до течії Дністра, Західного Бугу, Неману та Західної Двіни. Пізніше Володимир Святославович провів адміністративну реформу, замінивши у центрах основних руських земель племінних вождів (що здавна там сиділи та постійно прагнули до автономії) на посадників, якими стали його сини та вірні бояри. Внаслідок цього була забезпечена територіальна єдність та цілісність держави.

З метою захисту своєї величезної країни від зазіхань сусідів, зокрема зі сходу, князь Володимир почав будувати прикордонні міста та укріплення по обидва боки Дніпра, Остра, Десни й Ірпеня, а на Лівобережжі – вздовж річок Сули, Рубежу та Сейму. У важливих місцях для оборони були побудовані укріплені міста-фортеці, а між ними зведені довгі та високі вали на десятки кілометрів. Завдяки цим фортифікаційним спорудам натиск печенігів було послаблено, і Володимир зміг розпочати більш ефективну боротьбу з ними. Як повідомляє літописець, війна з печенігами принесла київському князю військову славу, що з часом міцно закарбувалася у народних переказах.

Завершивши вирішення питань захисту держави, князь Володимир приступив до радикальних перетворень, пов’язаних з ідеологією та законодавством країни. З його ініціативи розпочалася ґрунтовна релігійна реформа, яка тривала кілька років та проводилася в кілька етапів. Спочатку на зміну численним культам, що відправлялися населенням різних земель, Володимир Святославович запровадив в країні пантеон з шести богів на чолі з громовержцем Перуном. Згодом увів його одноосібний культ, чим виявив потяг до монотеїзму.

В середині 980-х років князь почав схилятися до однієї з світових релігій – християнства. Традиційно часом введення християнства на Русі вважається 988 р., хоча це був тривалий і не завжди мирний та безкровний процес.

Запровадження державної релігії в Давньоруській державі вивело країну на міжнародний рівень та забезпечило успіх багатьох заходів зовнішньої політики руських князів. Існують згадки й про те, що після прийняття християнства в характері самого Володимира відбулися великі зміни. Він зробився побожним, ласкавим, щедро роздавав милостиню, запроваджував школи, будував храми і став у повному розумінні батьком для своїх підданих. Він допомагав бідним, старим і калікам, сиротам і вдовам. Тому не дивно, що всі називали його Володимиром «Ясним Сонечком» та «Великим». За заслуги перед християнською церквою Володимир був прирівняний до сомну православних святих і прозваний «рівноапостольним».

Уміло й авторитетно керуючи державою протягом 35 років, провівши глибокі й ефективні адміністративно-територіальну і військову реформи, Володимир Великий провів реформу законодавства, доповнивши та пристосувавши «Закон Руський» до вимог його часу; започаткував карбування власної монети з зображенням Христа та князівської монограми у вигляді тризуба; розбудував та укріпив свою столицю – Київ. Саме за правління Володимира в місті було збудовано головний храм Русі – Церкву Богородиці або Десятинну церкву, розбудовано «місто Володимира» з князівськими палацами та громадськими будівлями.

Згідно з відомим літописом «Повість времінних літ» Володимир мав 12 синів та 9 доньок. Найбільш відомим з них став Ярослав Мудрий.

В останні роки життя проти Володимира Святославовича кілька разів піднімалися повстання, зокрема на чолі з його сином Ярославом та племінником Святополком.

Помер князь раптово 15 липня 1015 року в селі Берестові під Києвом і був похований у Десятинній церкві(2).

Література:
1. Володимир Ричка. "День", 19 лютого 2015
2. http://children.kmu.gov.ua/

27 липня 2015

Версія для друку


Всі материали по темі "Новини":

2019 рік

19 вересня Економіко-правовий ліцей плідно співпрацює з ГО «Громадський Рух «За Майбутнє»
13 вересня Цього року ліцейна родина поповнилася трьома восьмими класами, одним дев'ятим, та й у десятих класах з'явились новачки
9 вересня Екскурсія ліцеїстів на Київський бронетанковий завод
6 вересня Економіко-правовий ліцей ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва долучився до відзначення Дня підприємця України
2 вересня Ось і закінчилося ще одне сповнене веселощів і радості літо
29 травня Колективна творча справа, присвячена Дню науки
27 травня Команда ЕПЛ взяла участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Деснянська Січ»
25 травня До Дня Києва в парку Кіото пройшов святковий концерт
22 травня Нагородження переможців міського етапу конкурсу – захисту МАН (економіка)
22 травня Учні ліцею відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»
22 травня Новий склад ліцейного парламенту
20 травня Європейський День сусідів (European Neighbours Day)
15 травня Учні ЕПЛ взяли участь у ІІІ міському етапі Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева Тура - 2019»
4 травня Вибирали Президента Ліцейного Парламенту
20 квітня В Економіко-правовому ліцеї відбувся «SMART FEST» для учнів 7-8 класів ЗЗСО Лісового масиву і Троєщини
18 квітня Замовлення підручників для 11 класів на 2019-2020 навчальні роки
7 квітня Майстер-клас з української літератури на тему «В. Симоненко. Вічні цінності поезії «Лебеді материнства»
29 березня Міський семінар-практикум на тему «Реалізація діяльнісного підходу на уроках біології у 10-11 класах»
29 березня Екскурсія до Національного музею медицини України
26 березня 22 березня в ЕПЛ відбулося нагородження учнів-переможців ІІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади (осіння сесія)
23 березня Учні Економіко-правового ліцею взяли участь у флешмобі «Час зупинити туберкульоз»
22 березня «Захист Вітчизни» у 10-11 класах провели волонтери Деснянської районної організації Товариство Червоного Хреста
21 березня Фінал змагань Деснянського району Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура»
20 березня Учні ЕПЛ взяли участь у змаганнях ІІ етапу (район) Кубку Київського міського голови «Кришталева тура» з шахів
8 березня Декада Предметної методичної комісії гуманітарних дисциплін
6 березня 9 березня запрошуємо на Масницю
28 лютого Ліцеїсти відвідали Музей Державної фіскальної служби України
28 лютого 26 лютого відбулась зустріч батьків, вчителів та ліцеїстів на волейбольному майданчику
27 лютого Учні 10-Е класу переглянули виставу ТЮГу «Лісова пісня»
25 лютого У рамках Декади партнерства та комунікації «Творимо майбутнє разом» батьки ліцеїстів відвідали навчальні кабінети, бібліотеку та їдальню
25 лютого У рамках Декади партнерства та комунікації «Творимо майбутнє разом» батьки учнів 10 економічного були присутні на уроці-проекті з біології на тему «Прояв генетичних закономірностей у моїй родині»
24 лютого В Економіко-правовому ліцеї керівники гуртків звітували про свою роботу перед батьками
24 лютого ХІХ Всеукраїнський конкурс науково-дослідних робіт «Універсіада»
21 лютого Співпраця з Всеукраїнським Громадським Об'єднанням «Рух «За Майбутнє» (відео)
21 лютого День рідної мови-2019
21 лютого Зустріч в рамках Декади партнерства та комунікацій
20 лютого Учні 8 економічного класу та вокальний ансамбль ліцею презентували Колективну Творчу Справу – літературно-музичну композицію «Герої не вмирають! (до дня Героїв Небесної Сотні)»
17 лютого «Кришталева тура 2019». В Економіко-правовому ліцеї відбувся І етап
29 січня Збірна юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу за програмою Спартакіади школярів Деснянського району м. Києва
27 січня Екскурсія до музею
27 січня Інтегровані уроки «Математичний баскетбол»
27 січня Збірна команда дівчат ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу за програмою Спартакіади школярів Деснянського району
20 січня Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізичної культури
18 січня На зимових канікулах наші учні економіко-правового ліцею відвідали мальований куточок Закарпаття
16 січня Профорієнтація ліцеїстів у дії: співпраця з Київським міжнародним університетом
14 січня В Україні потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василя Великого

2018 рік

21 грудня Збірна ЕПЛ взяла участь в Зимовому кубку з волейболу до Дня Св. Миколая серед школярів «Лісового» масиву
21 грудня До Економіко-правового ліцею завітав Святий Миколай
12 грудня Кінець першого семестру виявився дуже напруженим для наших ліцеїстів
11 грудня Команда ЕПЛ взяла участь у міському півфінальному етапі гри «Інтелект - турнір»
6 грудня Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з баскетболу
28 листопада День гостинності на кафедрі товарознавства, управління безпечністю та якістю КНТЕУ
22 листопада Наукова конференція відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді та кафедри економіки освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
15 листопада Відбувся міський семінар «Освітометрія: управління навчально-виховним процесом з використанням інформаційно-комунікаційних технологій» за участю Панченко Алли Гнатівни
14 листопада ЕПЛ знов зустрічав гостей
10 листопада 9 листопада ліцейна родина долучилася до написання Всеукраїнського диктанту єдності
4 листопада Учні 8-х та 9-х класів ліцею відвідали виставку «Блокпост Пам'яті»
3 листопада Учні 8-Е класу відвідали Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»
1 листопада Випускник ліцею Рустам Алоян завітав до ліцею та подарував книжки учням ЕПЛ
1 листопада У жовтні у ліцеї пройшов І етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін
1 листопада Ліцей гостинно відчинив двері для вчителів географії і економіки Деснянського району міста Києва
29 жовтня В ЕПЛ відбулися осінні змагання з командних стрибків через скакалку серед ліцеїстів
28 жовтня Посади дерево – віднови довкілля
26 жовтня 28 жовтня 2018 року відбудеться ІІІ київський дитячо-юнацький форум М18
13 жовтня В Економіко-правовому ліцеї відбулися «Козацькі забави» – спортивно-військово-патріотичні змагання
13 жовтня Красива осінь вишиває клени, а перші дні жовтня дарують нам тепле і радісне свято – День учителя
3 жовтня «Фестиваль ідей» пройшов вдало
20 вересня 19 вересня учні 9-11-х класів брали участь в установчій конференції відділення економіки в провідному економічному вузі України
15 вересня В економіко-правовому ліцеї пройшов олімпійський тиждень
14 вересня Найважливіша подія в житті нашого ліцею – це, звичайно, Посвята в ліцеїсти
8 вересня Перша допомога. Флешмоб
6 вересня Екскурсія по Дніпру
4 вересня Учні юридичних класів ЕПЛ взяли участь в інтерактивному уроці-квесті за освітньою програмою «Україна – світ: ниті історії»
3 вересня З новим 2018-2019 навчальним роком
22 серпня 23 серпня «У моєму серці Україна» до Дня незалежності України
1 червня 1 червня – Міжнародний день захисту дітей
31 травня В ЕПЛ відбулось нагородження учнів, які брали участь у «Всеукраїнському Конкурсі робіт талановитої молоді у сфері грошей, фінансів та банківської справи» та віртуальній економічній грі «Стратегія банку на ринку фінансових послуг»
31 травня Останній дзвінок
19 травня Для учнів 9 економічного класу Міжнародний День вишиванки пройшов незвичайно
17 травня ІІІ етап (місто) Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева Тура - 2018»
17 травня Літературно-художній альманах "Алхімія слова-2018"
8 травня В економіко-правовому ліцеї відбудуться тестування у вигляді змагань
26 квітня Участь ліцеїстів у міському правовому Турнірі «Я знаю свої права!»
20 квітня Учні ЕПЛ взяли участь у ІІ етапу Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева Тура - 2018» серед 5-9 класів
10 квітня Педагоги економіко-правового ліцею зустрілися на волейбольному майданчику зі збірними командами учнів
6 квітня відбувся флеш-моб «Здоров’я для всіх»
2 квітня Екскурсія для учнів 8 економічного класу
17 березня Проведено заняття з медичної підготовки на тему «Надання домедичної допомоги. Накладання джгутів та турнікетів»
15 березня Учні 10 юридичного та 11 юридичного класів зустрілися з працівниками Київської міської прокуратури №3
14 березня Ми другий раз відзначаємо День українського добровольця
9 березня Колективна творча справа, присвячена Міжнародному Дню боротьби за права жінок та миру
6 березня ІІІ Кубок Київського міського голови з шахів «Кришталева тура-2018»
28 лютого Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу
21 лютого День рідної мови
8 лютого Збірна команда дівчат ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу
1 лютого В Економіко-правовому ліцеї ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва відбулося перше заняття з підготовки до Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)»
31 січня Учні 10 юридичного класу провели літературно-музично-історичну композицію «Пам’яті тридцяти»
22 січня Зустріч учнів Економіко-правового ліцею ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва з представниками Громадського об’єднання «Національний альянс»
14 січня Зимові канікули: поїздка до зачарованого Закарпаття!

2017 рік

15 грудня Ліцей долучився до Всеукраїнської акції «Подаруй свято бійцям»
11 грудня Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з баскетболу
6 грудня Учні Економіко-правового ліцею взяли участь у культурно-патріотичній акції до Дня Збройних сил України
22 листопада «Майбутня професія – юрист!» у рамках реалізації правоосвітнього проекту «Я маю право»
20 листопада Відбувся і (ліцейний) етап всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в якому взяли участь більше 150 ліцеїстів
20 листопада 15 листопада ліцеїсти взяли участь у VIII Міжнародній природознавчій грі «Геліантус»
19 листопада Ліцеїсти долучилися до написання диктанта національної єдності
9 листопада Учні економіко-правового ліцею включені до «Школи молодого юриста» міста Києва!
16 жовтня «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»
16 жовтня Участь учнів економіко-правового ліцею у круглому столі
15 жовтня Патріотичне виховання
14 жовтня Напередодні Дня Захисника України
5 жовтня Зустріч із суддею
5 жовтня Екскурсія до Конституційного Суду України
1 жовтня «Про затвердження Порядку проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України»
30 вересня Найважливіша подія в житті нашого ліцею – це, звичайно, Посвята в ліцеїсти
1 вересня Перший дзвоник
1 червня 1 червня – Міжнародний День захисту дітей
26 травня В ліцеї пролунав Останній дзвоник
24 травня Учні Економіко-правового ліцею взяли участь у ІІ етапу (район) Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева Тура»
18 травня 18 травня 2017 року – Всесвітній День вишиванки
18 травня В економіко-правовому ліцеї привітали учнів, які протягом року наполегливо працювали та здобули перемоги у районних та міських етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, науково-дослідницьких робіт МАН, районних та міських конкурсах
14 травня Учні 10-11-их класів Економіко-правового ліцею брали участь у ХХІІ Всеукраїнському Військово-патріотичному зборі, який відбувся в місті Житомир
26 квітня Вибори Президента ліцейного Парламенту
20 квітня 14 березня в рамках Тижня Цивільного захисту в ЕПЛ було проведено День цивільного захисту
18 квітня Учні Економіко-правового ліцею взяли участь у І етапі змагань на Кубок Київського міського голови з шахів «Кришталева тура» серед учнів навчальних закладів міста Києва
18 квітня До свята Великодня учні 8-х та 9-х класів виготовили писанки різними техніками та великодні смаколики
13 квітня В Економіко-правовому ліцеї ІІ-ІІІ ступенів проведено демо-урок «Нові можливості IT з використанням інтерактивної дошки на уроці англійської мови»
7 квітня Відкритий урок на тему: «Село як світ чисельністю в 100 мешканців» в рамках програми Європейського Союзу «Інтеграція через діалог»
6 квітня Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру
20 березня Декада кафедри філологічних дисциплін
15 березня Відбувся семінар «Управління навчально-виховним процесом з використанням інформаційно-комунікаційних технологій в економіко-правовому ліцеї II-III ступенів Деснянського району міста Києва»
15 березня Зустріч учнів 8 економічного класу з добровольцями ОЗСП НГУ «Азов»
7 березня Відкритий виховний захід – літературно-музична композиція «Берегині роду нашого (до Міжнародного Дня прав жінок і миру)»
2 березня В Деснянському районі відбулися уже традиційні змагання з кульової стрільби, присвячені вшануванню пам’яті Героя Радянського Союзу Людмили Павлюченко
28 лютого В лютому в Деснянському районі пройшов конкурс із армрестлінгу
25 лютого Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу
21 лютого В ліцеї відбувся флеш-моб та вікторина до Міжногородного дня рідної мови
20 лютого Інформація до декади англійської мови
17 лютого Збірна команда дівчат ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з волейболу
6 лютого Дуже вдячні всім, хто не залишився байдужим і долучився до збору допомоги прифронтовій Авдіївці
31 січня Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з баскетболу
21 січня Зимові канікули: традиційна подорож до мальовничих Карпат!

2016 рік

13 грудня Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізичної культури
12 листопада Ось і пройшли довгождані осінні канікули
12 листопада Мандрівка у світ науки!
9 листопада Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
7 листопада 22 та 29 жовтня відбувся І етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в якому взяли участь більше 150 ліцеїстів
31 жовтня Рухливі перерви займають особливе місце у розкладі шкільного дня
30 жовтня 27 жовтня відбувся волейбольний матч між командою вчителів та командою ліцеїстів
16 жовтня Осінні ліцейні змагання з командних стрибків через скакалку
27 вересня У Житомир пройшов ХХ Військово-патріотичний збір серед учнів 10-11 класів та студентів на базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова та на полігоні Житомирського бронетанкового заводу
18 вересня Найважливіша подія в житті нашого ліцею – це, звичайно, Посвята в ліцеїсти
1 вересня Перший дзвоник
1 червня У травні учні ліцею у рамках профорієнтаційної роботи відвідали Державний університет телекомунікацій
23 травня 21 травня в Деснянському районному парку «Молодіжний» відбувся легкоатлетичний забіг «Троєщина спортивна»
26 квітня Відзначення 30-х роковин Чорнобильської катастрофи в економіко-правовому ліцеї
24 квітня 22 квітня 9 економічний клас представили свою КТС – «День науки»
17 квітня Збірна команда ЕПЛ юнаків та збірна команда дівчат взяли участь у змаганнях з волейболу
13 квітня Учні 8-9-х класів взяли участь у змаганнях на Кубок Київського міського голови з шахів «Кришталева тура»
1 квітня Змістовне дозвілля ліцеїстів під час весняних канікул-2016
14 березня Свято весни в ЕПЛ
4 березня Економіко-правовий ліцей ІІ-ІІІ ступеня став переможцем конкурсного відбору проекту «STEM: професії майбутнього»
2 березня Вітаємо переможця ІІІ (міського) етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки Бєляєва Микиту, учня 9-е класу
1 березня Бесіди з правового виховання в Економіко-правовому ліцеї
28 лютого Збірна команда юнаків ЕПЛ взяла участь у районних змаганнях з баскетболу
23 лютого На базі Економіко-правового ліцею відбувся семінар-практикум вчителів історії та правознавства «Створення медіапродукції, яка сприяє національній та громадянській самоідентифікації учнівської молоді»
19 лютого До Дня Героїв Небесної Сотні в Економіко-правовому ліцеї пройшла лінійка-реквієм «Герої не вмирають»
17 лютого Ліцеїсти взяли участь у Всеукраїнській акції «Журавлики»
16 лютого Нагородження відмінників та переможців індивідуального рейтингу
11 січня Інтелектуальний проект «Ерудити правознавства»
4 січня Новорічний експрес Економіко-правового ліцею II-III ст.

2015 рік

21 грудня 18 грудня в ліцеї відбувся казковий захід «Миколай, до нас в гості завітай!»
20 грудня Зустріч учнів ЕПЛ з бійцями I окремої штурмової роти Добровольчого українського корпусу
16 грудня Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізичної культури
14 грудня Учні Економіко-правового ліцею побували в гостях у Київського апеляційного господарського суду
9 грудня Волонтерська діяльність ліцею
9 грудня 4 грудня 2015 року відбувся 2-й тур міжрайонного інтелектуального проекту «Mr. Know All» серед шкіл Дніпровського та Деснянського районів м. Києва
29 листопада Змінюючи, змінюймося разом! Концепція розвитку Економіко-правового ліцею
27 листопада Наш ліцеїст – Чемпіон світу!
22 листопада Нагородження найкращих працівників позашкільної освіти Деснянського району
11 листопада Вікторина «Знай та виконуй правила дорожнього руху»
10 листопада Учні ЕПЛ брали участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності
9 листопада Міжвузівський «круглий стол» «Студент-юрист як образ культурної еліти суспільства»
9 листопада І-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін
8 листопада В ліцеї відбувся виховний загальноліцейний захід «Марш перемоги в битві за Дніпро»
4 листопада 9 листопада – День української писемності та мови. Етапи становлення української писемності
3 листопада Осінні канікули-2015 в ЕПЛ були дуже змістовними та насиченими
26 жовтня Борис Олійник. Життєвий та творчий шлях
18 жовтня Осінні ліцейні змагання з командних стрибків через скакалку
14 жовтня День захисника України
27 вересня Зустріч ліцеїстів з поліцейськими на тему «Робочі будні київського поліцейського»
26 вересня Свято ліцейної родини «Техніка пішохідного туризму. Богатирські ігри»
22 вересня Спартакіада учнівської молоді Деснянського району Києва
20 вересня Тиждень фізичної культури та спорту в місті Києві
2 вересня Свято Першого дзвоника
31 серпня Рейтинг Економіко-правового ліцею за результатами ЗНО з української мови та літератури 2015
27 липня Вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України
23 червня Відбулася урочиста церемонія нагородження та вручення премій переможцям, лауреатам та учасникам ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015»
4 червня Традиційний спортивний захід «Kozak Challenge Junior» для учнів Києва
28 травня Учні ЕПЛ стали активними учасниками Першої міської місті у Києві олімпіади серед старшокласників з сучасного управління (менеджменту)
27 квітня Флеш-моб до «Дня Землі»
22 квітня Проведено заходи з цивільного захисту
9 квітня 7 квітня – Всесвітній День здоров’я!
15 березня Збірна команда дівчат та збірна команда юнаків ЕПЛ взяли участь у районних змаганнях з волейболу
2 березня Вітаємо переможців інтелектуальної гри «Судові дебати»
23 лютого «Герої не вмирають!»
12 лютого Зустріч з завідувачем кафедрою космічних систем та комплексів і супутникових телекомунікацій ДУТ
9 лютого Науково-практичний семінар «Хмарно орієнтоване навчальне середовище в Економіко-правовому ліцеї»
7 лютого Збірна команда дівчат та збірна команда юнаків ЕПЛ взяли участь у районних змаганнях з баскетболу
1 лютого Збірні команди ЕПЛ взяли участь у районних змаганнях з шахів та настільного тенісу
19 січня Зимові канікули: традиційна подорож до мальовничих Карпат!

2014 рік

19 грудня День Святого Миколая
15 грудня Змагання з шахів та шашок в ЕПЛ
13 грудня Команда Економіко-правового ліцею «Aplle» взяла учать у щорічних інтелектуальних іграх Київського міжнародного університету «MR. KNOW ALL»
12 грудня В Економіко-правовому ліцеї міста Києва проведено зустріч з учасниками бойових дій на сході України
11 грудня Конкурс малюнків «Світ без насильства очима дітей»
11 грудня «Ти – людина, отже, ти маєш права!»
10 грудня В рамках Всеукраїнського тижня права проведено відкритий урок
9 грудня «Велике серце ЕПЛ» до Міжнародного дня інвалідів
1 грудня В Економіко-правовому ліцеї відбулося традиційне свято "День ліцеїста-економіста"
30 листопада Всеукраїнський тиждень права
29 листопада Пам'ять єднає
16 листопада Ліцей на осінніх канікулах
28 жовтня Благодійні акції на підтримку воїнів АТО
27 жовтня Відбувся 1-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін
26 жовтня "Інтелект-турнір" для учнів Деснянського району
19 жовтня День українського козацтва
8 жовтня День учителя
22 вересня Велика та дружня родина ЕПЛ з радістю прийняла новачків. Посвята в ліцеїсти
19 вересня Конкурс малюнків
3 вересня Перше вересня – початок нового навчального року
7 квітня День Науки в ЕПЛ
31 березня В ліцеї відбувся загальнорайонний інтелектуально-розважальний квест «Весела мандрівка в країну знань»
26 березня Колектив Економіко-правового ліцею м. Києва висловлює щире співчуття з приводу передчасної смерті вчителя правознавства та історії, заслуженого вчителя України Костюка Миколи Мартиновича
1 березня В Економіко-правовому ліцеї відбулися спортивні змагання «Спритна молодь!»
30 січня Фінал районного етапу ІV Міського фестивалю-конкурсу «Маю честь»
22 січня Традиційна подорож до Карпат на зимових канікулах

2013 рік

24 грудня 14 грудня команда Економіко-правового ліцею «Info-Creative» брала участь в інтелектуальній грі «Конкурс комп’ютерних презентацій» в Київському Міжнародному Університеті
23 грудня 13 грудня команда Економіко-правового ліцею «Правові квіти» брала участь в інтелектуальній грі «Ерудити правознавства» в Київському Міжнародному Університеті
9 грудня 29 листопада в Економіко-правовому ліцеї відбулося традиційне свято День ліцеїста-економіста
5 листопада Відбулася зустріч з учнями школи №67 міста-героя Мінська Республіки Білорусь
24 жовтня В Економіко-правовому ліцеї відбувся міський захід «Вартові домашньої безпеки»
23 жовтня В ЕПЛ відбувся 1-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін
17 вересня З 9.09 по 15.09.2013 року в м.Києві проходив тиждень фізичної культури та спорту
11 вересня Звернення директора ліцею до батьків
3 вересня 1 вересня в Економіко-правовому ліцеї
25 серпня Колектив Економіко-правового ліцею м. Києва висловлює щире співчуття з приводу передчасної смерті вчителя української мови та літератури Радченко Ірини Олегівни
31 травня Свято останнього дзвоника
30 травня Міський конкурс авторської пісні та співаної поезії
30 травня Районний огляд художньої самодіяльності
19 травня Участь ліцеїстів у конкурсі «Київський вальс»
8 травня «Спортивні ігри юних олімпійців»
25 квітня 7 квітня – Всесвітній День здоров’я!
21 квітня В Економіко-правовому ліцеї відбувся інтелектуально-розважальний квест «Весела мандрівка в країну знань»
24 березня Відбувся районний фінал конкурсу-фестивалю «Дружин юних пожежників»
20 березня В нашому ліцеї вперше відбулося свято «Масляна»
12 березня Завершився ІІ Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Талановиті кадри України»
22 лютого Шишкарьова Тетяна Валентинівна перемогла в конкурсі «Учитель року – 2013» міста Києва в номінації «Інформатика»
23 січня Поки більшість ліцеїстів доїдали вдома новорічне олів’є, група ентузіастів на чолі з вчителем фізкультури вирушили підкоряти засніжені вершини Карпат

2012 рік

12 грудня Команда ЕПЛ перемогла на конкурсі «Комп’ютерні презентації» в Київському міжнародному університеті
7 грудня Цього року вперше проводилась учнівська олімпіада з фізичної культури
5 грудня Декада кафедри економіко-математичних дисциплін
24 листопада Відбулося загальноліцейне свято – День ліцеїста-економіста
20 листопада Команда нашого ліцею взяла участь в інтелектуальній грі MR KNOW ALL, яка була організована Інститутом лінгвістики Київського Міжнародного університету
30 жовтня 1-й тур Всеукраїнських учнівських олімпіад (ліцейний етап)
29 вересня Посвята в ліцеїсти
1 вересня В Економіко-правовому ліцеї 1 вересня продзвенів перший дзвоник
28 травня Учні Економіко-правового ліцею стали активними учасниками Всеукраїнського конкурсу «Талановиті кадри України»
26 квітня Відбулися вибори нового президента ліцейного самоврядування
20 квітня В Економіко-правовому ліцеї пройшов День цивільної оборони
18 квітня Майстер-клас з виготовлення пасхальної писанки
17 квітня Призове місце Юлії Каракаш на третьому (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад
2 квітня Відбірковий етап «Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012»
23 березня Відкриття «Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО-2012»
18 березня Спортивні змагання «А ну ж бо, ліцеїсти!»
25 лютого ЕПЛ на конкурсі «Intel-Техно Україна 2012»
3 січня Учні ЕПЛ взяли участь у конкурсі комп’ютерних презентацій в Київському міжнародному університеті

Інші теми розділу "Про ліцей":

Слово директора
Офіційні документи
Звіти
Звіти про надходження та використання бюджетних і благодійних коштів
Вакансії
Історія ліцею
Ліцей сьогодні
Педагогічний колектив
Умови вступу
Партнерські зв’язки
Дошка оголошень

Звертайтесь за телефонами :

phone (044) 513-07-67
e-mail:


Зверніть увагу!

Розклад роботи гуртків та спортивних секцій

Правила внутрішнього розпорядку для учнів


Онлайн приймальня директора


Громадський інспектор з охорони прав дитини Економіко-правового ліцею – практичний психолог
Карський Мирослав Валентинович,
тел. (044) 513-07-67


Уповноважена особа з питань протидії насильству і булінгу Економіко-правового ліцею – заступник директора з навчально-виховної роботи
Скриннік Мирослава Віталіївна,
тел. (044) 513-07-67Велике серце ЕПЛНовини ліцею

19 вересня Економіко-правовий ліцей плідно співпрацює з ГО «Громадський Рух «За Майбутнє»

13 вересня Цього року ліцейна родина поповнилася трьома восьмими класами, одним дев'ятим, та й у десятих класах з'явились новачки

9 вересня Екскурсія ліцеїстів на Київський бронетанковий завод

6 вересня Економіко-правовий ліцей ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва долучився до відзначення Дня підприємця України

2 вересня Ось і закінчилося ще одне сповнене веселощів і радості літо

29 травня Колективна творча справа, присвячена Дню науки

27 травня Команда ЕПЛ взяла участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Деснянська Січ»

25 травня До Дня Києва в парку Кіото пройшов святковий концерт

22 травня Нагородження переможців міського етапу конкурсу – захисту МАН (економіка)

22 травня Учні ліцею відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

22 травня Новий склад ліцейного парламенту

20 травня Європейський День сусідів (European Neighbours Day)

15 травня Учні ЕПЛ взяли участь у ІІІ міському етапі Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева Тура - 2019»

4 травня Вибирали Президента Ліцейного Парламенту

20 квітня В Економіко-правовому ліцеї відбувся «SMART FEST» для учнів 7-8 класів ЗЗСО Лісового масиву і Троєщини

18 квітня Замовлення підручників для 11 класів на 2019-2020 навчальні роки

7 квітня Майстер-клас з української літератури на тему «В. Симоненко. Вічні цінності поезії «Лебеді материнства» (квітень 2019 р.)

29 березня Міський семінар-практикум на тему «Реалізація діяльнісного підходу на уроках біології у 10-11 класах»

29 березня Екскурсія до Національного музею медицини України

26 березня 22 березня в ЕПЛ відбулося нагородження учнів-переможців ІІ Всеукраїнської інтернет-олімпіади (осіння сесія)

23 березня Учні Економіко-правового ліцею взяли участь у флешмобі «Час зупинити туберкульоз»

22 березня «Захист Вітчизни» у 10-11 класах провели волонтери Деснянської районної організації Товариство Червоного Хреста

21 березня Фінал змагань Деснянського району Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура»

20 березня Учні ЕПЛ взяли участь у змаганнях ІІ етапу (район) Кубку Київського міського голови «Кришталева тура» з шахів

8 березня Декада Предметної методичної комісії гуманітарних дисциплін

6 березня 9 березня запрошуємо на Масницю


вгору сторінки

Контактна інформація