Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)
Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу. Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис
Здобувач освіти, який став свідком булінгу в ліцеї, зобов’язаний повідомити про це вчителя, адміністратора, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти.
Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.
Керівник закладу освіти має розглянути звернення. Відповідно до заяви керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Уповноважена особа за реалізацію норм законодавства у сфері запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти призначається керівником з числа своїх заступників.
Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, психолога, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб. Керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу для прийняття рішення, термінів розслідування та окреслення подальших дій.
Комісія проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.
Громадський інспектор з охорони прав дитини Економіко-правового ліцею – практичний психолог Максименко Марина Ігорівна, тел. (044) 513-07-67
Уповноважена особа з питань протидії насильству і булінгу Економіко-правового ліцею – заступник директора з навчально-виховної роботи Скриннік Мирослава Віталіївна, тел. (044) 513-07-67
Використання текстових матеріалів сайту дозволяється лише з активним посиланням (гіперлінком) на сайт www.EcoLaw.kiev.ua Використання елементів дизайну й фотоматеріалів сайту без письмового дозволу розробника ЗАБОРОНЕНО! Забороняється завантажувати (вставляти) до фрейму або разміщувати на інших сайтах будь-яку частину данного веб-сайту.